Kurumsal Çözümler

TURİZM TESİSLERİ
Güvenlik ve estetiğin bir arada bulunması gerekli olan uygulamalarda Akın Teknoloji; CCTV, yangın algılama ve ihbar sistemleri, IP santral ve IP interkom çözümlerini bir arada sunmaktadır.

Temel güvenlik çözümlerinin beraberinde IP tabanlı otomasyon arabirimi ile klimalar, perdeler, aydınlatma ve müzik sistemi kontrol edilebilmektedir.

Akın Teknoloji, oteller ve turizm işletmeleri için en temelhtar teslim elektronik güvenlik sistemleri tesis etmekte, eğitimli teknik kadrosu ile her ilde 7/24 servis ve bakım ve daha birçok kurumsal çözümler sunmaktadır.

MARİNALAR
Akın Teknoloji marina güvenliği hususunda etkili güvenlik ve koruma sağlamayı hedeflemekte, panton ve tüm liman sınırları dahilinde tekne, motoryat, gemi sahipleri, misafirler ve çalışanlar için üst düzey güvenliği sağlamayı hedeflemektedir.

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ
Değerli varlıkların ve envanter güvenliğinin sağlanmasının beraberinde avm’ler ve perakende satış mağazaları, müşteriler, turistler, personel ve satıcılardan gelebilecek ve onlara yönelebilecek tehlikelere karşı tüm seviyelerde güvenliğe dikkat etmelidir.

EĞİTİM KURUMLARI
Eğitim kurumlarında birkaç güvenlik görevlisi kullanmakla güvenlik sorunları eksiksiz olarak çözülemez. Akın Teknoloji güvenlik sistemleri, görüntü kayıt ve izleme sistemleri okul güvenliğini sağlamakta kendisini kanıtlamış bir güvenlik çözümüdür.

FİNANS KURULUŞLARI
Video görüntüleme teknolojileri banka şubeleri ve döviz büroları gibi finans kuruluşlarında, çalışanlar ve müşterileriyle pek çok alanda, şube çalışma saatleri öncesinde, sırasında ve sonrasında giriş noktaları, vezne sayaçları gibi tüm alanlarda vazgeçilmezdir. Risk yönleri çalışanların uyum ve güvenliğinden, müşteri kayma ve düşme iddialarına kadar, geniş aralıktadır.

Zarar riski hem iç hem de dış tehditlerden kaynaklanır. Bu yüzden kapsama, sadece en temel ortak alanlarda değil hemde kasa dairesi ve yasaklı “yalnız personel için” alanlarda da gereklidir.

SAĞLIK KURULUŞLARI
Sağlık kuruluşları ve hastanelerde hizmet niteliğini artırmak, işletme güvenliğini sağlamak amacıyla en temelhtar teslimi olarak projelendirdiğimiz sistemler arasında CCTV Kamera Sistemleri, Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri ile Hemşire Acil Çağrı Sistemleri bulunur.

Hemşire acil çağrı sistemleri hasta odası ve hemşire bankosu arasındaki iletişimi sağlamak üzere tesis edilmekte, hasta ile hemşire arasında sesli ve görüntülü konuşma özelliğini de barındırmaktadır. Sunduğumuz interkom çözümleri, IP telefon santrali ve CCTV sistemleri ile entegre olabilmektedir.

PERAKENDE SEKTÖRÜ
Perakendecilikte kaybın önlenmesi ve malın korunmasında güvenlik kamerası kullanımı önemlidir. Perakende çözümlerimiz sektörün risk en temellizlerinin yapılması, kontrol dışı maliyetlerin belirlenmesi, görülmeyen kayıpların önlenmesi, işletme güvenliğinin en etkin şekilde sağlen temelbilmesi, ürünlerin tüm sevkiyat süreçlerinin kontrol altına alınabilmesi, müşteri alışkanlıklarının ve davranışlarının tespit edilmesi gibi pek çok özelliği bünyesinde bulundurmaktadır.

HAVA LİMANLARI / LİMANLAR
Havalimanları, yüksek güvenlik seviyesi gerektiren ve hemde güvenlik sistemlerinin birbirleri ile entegre çalışmakta olduğu kritik tesislerdir. Akın Teknoloji, havaalanı terminalleri dahilinde birbiriyle entegre çalışabilen cctv ve yangın algılama sistem çözümlerini paket olarak sunmaktadır.

Terminal dışında ise elektronik algılama yapabilen çevre güvenlik sistemi CCTV ile entegre edilmekte, gelişmiş Video en temelliz uygulamaları yapılmaktadır.

Bu sistemler lokal çalışabildiği gibi, birden çok noktanın tek bir merkezden izlenmesi ve yönetimi mümkün olmaktadır.

ASKERİ TESİSLER
Akın Teknoloji; askeri binalar, garnizonlar, karakollar, sınır boyları için özel çözümler üretebilmekte, kurulumunu ve teknik desteğini sağlayabilmektedir.

Askeri Bölge Güvenlik projeleri kapsamında, akıllı video en temelliz sistemleri, sınır ihlal sistemleri, termal konumlandırma sistemleri ve izleme sistemleri, otomatik hareket takip sistemleri kullanılıyor.

KAMU BİNALARI
Akın Teknoloji pek çok kamu kurumuna, ürün ve teknik destek sağlamaktadır. Yüksek güvenlik gerektiren pek çok kamu kuruluşunda; çevre güvenlik sistemleri, X-Ray cihazları, kapı tipi metal detektörleri, kamera sistemleri, turnikeli geçiş sistemleri gibi ürünlerimiz uzun senelerdir problemsiz çalışmaktadır. Ürün ve hizmet kalitemiz müşterilerimiz tarafından beğenilmekte ve tercih nedeni olmaktadır.

ENERJİ SANTRALLARI / MADEN OCAKLARI
Enerji santralleri, madenler gibi optimum güvenlik gerektiren kurumlarda şüpheli durumu hızlı algılama, teşhis etme ve harekete geçme süreçleri kritik önem arzetmektedir. Tesisin optimum güvenlik ihtiyacının beraberinde sistemin sürekliliği esastır.
Bu tür yerlerde; IP/Analog CCTV sistemleri, yangın algılama ve ihbar sistemi, dijtial ses kayıt sistemi, kapı tipi dedektörler ve çevre güvenlik sistemleri çözümlerimiz arasındadır.

KENT İZLEME SİSTEMLERİ
Şehirler, ekonomik canlılığın ve kamusal hayatın tam merkezini temsil etmektedir. Gelişen topluluklarda hukuk kurallarına saygınlık, ekonomik açıdan hayati topluluk fonksiyonlarının şehirlerde verimli biçimde yürütülmesine bağlıdır. Video İzleme Sistemleri şehirlerin her dakika, günün ve gecenin her saatinde etkin idaresinde önemli bir rol oynar. Gelişen şartları izlemek ya da doğru acil kararı etkinleştirmek için daha farkındalıklı bir sonuç verir.

OTOYOL GÜVENLİĞİ
Kamu güvenliği çoğu toplumlar için önemli bir endişe kaynağıdır. Özellikle şehir nüfuslarının büyümesi ile kamu güvenliği bütçeleri artmaktadır. İş yükünü ve kamu güvenliği bütçelerini azaltarak sokakları daha güvenilir hale getirmeye yardımcı olmanın bir yolu doğru işletilen otomatik fotoğraflı kırmızı ışık ihlali tespiti, fotoğraflı ve/ya da radarlı hız ihlali tespiti uygulamasıdır. Otomatik güvenlik uygulamasının amacı sürücüleri kendi iradeleri ile uyumlu seyretmelerini sağlayarak agresif sürüşlerin sayılarını azalmaktır.